AJALUGU / HISTORY

Tibet Dog Estonia on viie tõu – Tiibeti mastif, Tiibeti terjer, Tiibeti spanjel, Lhasa Apso ja Shih Tzu – päritolumaale Tiibetile pühendatud erinäitus. Esimene selletaoline toimub 4. Jaanuaril 2014. Kogu näituse kontseptsioon, tiibetipärane kujundus ning tiitlid ja auhindade valik on inspireeritud paljudele tõu entusisastide poolt tuntud tiibeti tõugude erinäitusest Tibet Dog Europe.

2002 aastal korraldas Saksa Tiibeti tõugude lubi (KTR) näituse, mille nimeks sai Tibet Dog Europe. Millal ja kuidas idee alguse sai ja kui suur osa sellel oli klubi omaaegsel aupresidendil Heinrich Harrer’il, on praegu raske kindlaks teha, kuid  algus oli loodud. Rühma tõu entusiastide eesmärgiks oli korraldada rahvusvaheline näitus, mis tooks kokku tõugude huvilisi paljudest erinevatest riikidest. Nii see ka juhtus ning näitust saatis pikka aega suur edu. Esimene näitus toimus Euroopa Võitja ajal 05.05.2002. Esindatud oli 4 tõugu (Tiibeti mastif, Tiibeti Terjer, Tiibeti spanjel ning Lhasa Apso) ning osa võttis 187 koera. Kaunis traditsioon oli loodud ning meeleolukas ja tore näitus kujunes paljudeks aastateks suurte tiitlinäituste lahutamatuks kaaslaseks.

Tibet-dog-estonia-logo

 

 

 

Tibet Dog Estonia näituste jaoks kujundatud logo (autor Jaan Meristo).
Selle teksti kujundus on inspireeritud Mathewkutty of Design & People poolt Friends of Tibet jaoks ja kasutamiseks loodud kirjatüübist.

This is logo specially for Tibet Dog Estonia (author Jan Meristo). Tibet Dog Estonia text is inspired by Mathewkutty of Design & People font, what developed  specially for the use of Friends of Tibet.